Тепер, коли всі коробки вже розпаковані і я нікому не зіпсую сюрприз, можна показати, що було всередині коробок.
Малюкова коробка
була самою нестрашною.
- Пакетик з засушеними апельсинами
- Очі з наліпками
- Льодяник з соком.
- Фруктова пастила від дніпровського виробника Пасті Фуд.
- Маленьке побажання
- Лист від Пухнастика, який невідомим мені чином потрапив до всіх коробок
- Персонажі книжки, вирізані з фетру
- Чарівна паличка відьми з книжки
- Гарбуз для пристрашення
- і найголовніше – книжка “Місце на мітлі“, видавництво Читаріум
Я обрала цю книжку, бо в ній є відьма, друзі-тваринки, страхи, дракони і дивовижний порятунок. На мій погляд, саме те, що потрібно читати з малюками під Хелловін і потім весь рік 🙂 Історію авторка Джулія Дональсон розповіла у віршах, а Оксана Лущевська дуже гарно переклала українською. Ілюстратор Алекс Шеффлер, який дуже часто візуалізує історії Джулії, зробив відьму веселою, нестрашною – такою, як описана у книжці.
Коробка для дещо старших
все одно не страшна.
В коробці є:
- Пакетик із засушеною долькою апельсину і грейпфруту
- Дві повітряні кульки
- Набір для створення привида – пенопластова кулька, шматок тканини, фломастер, інструкція
- Листівка про кажанів (бо кажани випадково потрапили до хелловінських жахалок і взагалі надзвичайні тварини)
- Фруктова пастила
- Маленьке привітання
- Знов листі від Пухнастика
- Гарбузи і силует кажана
- Книжка про маленьку відьму Зук від видавництва Наша Ідея.
В книзі шість історій про маленьку відьмочку Зук, яка живе у великому місті. Одна – про допомогу бездомним тваринам (і те, що не можна допомогти всім тваринам одночасно, привівши їх до свого будинку), друга – про захист дерев у місті, третя – про необхідність захисту планети і те, що починати потрібно з себе, четверта – про соціальні питання і про те, що бідна людина може бути щасливіша за багату, п’ята – чарівна реабілітація травми від казки про дівчинку, яка продавала сірники, і те, що можна не тільки співчувати, але й шукати розв’язок проблем, шоста – про те, що може статися з Дідом Морозом, який прийде до маленької відьми. Я знаю лише три погані речі про цю книжку: по-перше, проблеми Зук можна розв’язати, сказавши “Абракадабра” (я теж хочу так прибирати, але доводиться руками робити), по-друге, для ідеальності потрібно, щоб шрифт підходив для першого самостійного читання, цей дещо менший, ніж потрібно, і по-третє, книжка дуже швидко закінчується (але видавництво вже готує наступну книжку!)
Книжку формально вважають коміксом, хоча в дійсності вона значно ближча до книжки-картинки, зробленої людьми, які виросла на французьких і бельгійських коміксах. Європейські комікси суттєво відрізняються від американських про супергероїв чи азійської манга, але це зовсім окрема не хелловінська історія 🙂
Коробка для молодших підлітків
вже страшніша
В коробці є:
- Пакетик із засушеною долькою апельсину і грейпфруту
- Набір для створення привида
- Листівка про кажанів (бо й книжка про кажанів)
- Фруктова пастила
- Маленьке привітання
- Шоколадна цукерка зі страшною рожею
- Знов листі від Пухнастика
- Гарбузи і кажани
- Книжка Тані Малярчук Mox Nox, видавництво Старого Лева.
Ідею коробок я вигадала, коли дивилась на цю книжку. А коли дізналась, що її обрали до White Raven, зраділа, що книжку вподобала не тільки я і захотіла розповісти про неї великій кількості дітей (взагалі змусити прочитати, але ж не можна таке писати про підлітків).
Це антиутопія, тобто щось ідеально гарне, яке раптом виявляється не таким гарним. Фруктоїдні рукокрилі, вони ж птеропуси, живуть у покинутому місті, мають свою історію, міфи, легенди, священні реліквії і взагалі релігію. Терезка – птеропус-підліток, чекає перший період парування, живе з мамою та тіткою, бо батько від них колись полетів. . В неї не дуже добре складається зі школою через занадто розвинену фантазію – вона вважає, що місто збудували руконогі, які не вміли літати, хоче полетіти за гори і знайти міфічні Мангрові Ліси, в яких фрукти ростуть весь рік – фантазія, та й годі. З друзями якось не дуже складається. З першим коханням теж. А коли вона потоваришувала з комахоїдним гірським кажаном, взагалі стався йой. Нехелловінськи жахливий йой, бо люди теж так іноді роблять.
Коли читаєш, виникає багато питань, які змушують замислитися. Що правда, а що ні? чи кажуть правду в школі взагалі? кому можна довіряти? чи варто вірити в старі легенди? чи можуть змінюватися переконання у найближчих? чи має значення видова приналежність найкращих друзів? куди поділися всі люди? що тропічні кажани роблять в помірному кліматі з зимою?
Питання, над якими варто задуматися й руконогим читачам.
Коробка для великих підлітків
найстрашніша. Бууууу!
В коробці:
- Пакетик із засушеною долькою апельсину і грейпфруту
- Набір для створення привида
- Листівка про кажанів
- Фруктова пастила
- Маленьке привітання
- Шоколадна цукерка зі страшною рожею
- Знов листі від Пухнастика
- Гарбузи і ще якісь жахливі тварючки
- Наліпки, які перетворюють рідину у бутилках на отруту. Спробуйте наліпити на тонік і посвітити на рідину ультрафіолетовим ліхтариком
- Книжка Темний бік будинку Марини Макущенко
У старих будинках книжки “Темний бік будинку” і Києва живуть домовики, привиди і інша нечисть. Яра – донька домовика, підліток, живе саме в такому старому будинку і намагається врятувати сім’ю, про яку забули чи взагалі не знають людські жителі. Але все значно складніше, ніж здається, бо є якісь інтриги, правила, інші жителі будинків… Жахливо, страшно, але треба щось робити.
Взагалі книжок було три, бо деякі коробки були для зовсім дорослих підлітків, яких треба було лякати сильніше, тому дехто отримав “Книгу кладовища“, а хтось першу частину “Притулку“. Про них я розповім потім 🙂
Веселого Хелловіну 🙂
ПС. я готую новорічну коробку 😉